برگزاری جلسه ساليانه كشورهاي عضو باشگاه منطقه‌اي آسيا-اقيانوسيه (ICOLD-APG Regional Club Online Virtual Annual Meeting)

با آرزوی سلامتی و خوشوقتی، به ‌استحضار می‌رساند جلسه ساليانه كشورهاي عضو باشگاه منطقه‌اي آسيا-اقيانوسيه (ICOLD-APG Regional Club Online Virtual Annual Meeting) کمیسیون بین‌المللی سدهاي بزرگ (ICOLD) در روز سه‌شنبه مورخ 27 مهرماه 1400 (19 اكتبر 2021) ساعت 12:30-9:00 (به‌وقت تهران) به‌صورت مجازی و برخط و به میزبانی کشورمان برگزار گردید.

در این جلسه که روسا، دبیران کل و اعضاء علاقمند کمیته‌های ملی كشورهاي عضو حضور داشتند، ابتدا جناب آقای مایکل راجرز، رئیس كميسيون بين‌المللي سدهاي بزرگ و جناب آقای دکتر نورزاد، نائب رئیس كميسيون بين‌المللي و رئیس دوره‌ای باشگاه آسيا – اقيانوسيه به ایراد سخنرانی پرداختند. سپس، نمايندگان کشورهای استرالیا، چین، هندوستان، اندونزی، ایران، ژاپن، مالزی، نیوزیلند، کره جنوبی و سریلانکا در خصوص فعاليت‌هاي ساليانه کمیته‌های ملی خود و نیز موضوع “مصالح و فناوری‌های نوين ساخت سدها (Recent Developments and Innovations in Dam Materials and Construction Technologies) سخنراني نمودند. از ایران، جناب آقای دکتر ابراهیمیان، دبیر کل کمیته ملی سدهای بزرگ ایران و جناب آقای دکتر قائمیان به ارائه سخنرانی پرداختند.

با عنایت به جایگاه ایران در صنعت سدسازي دنيا و اهمیت موضوع نشست، این جلسه با استقبال بسیار خوبی از سوی نخبگان و شرکت‌کنندگان ایرانی فعال در حوزه‌های آب و سدسازی از دانشگاه و صنعت همراه بود که در جریان فعاليت‌هاي ساليانه كميته‌هاي ملي كشورهاي عضو باشگاه منطقه‌اي آسيا-اقيانوسيه و آخرین دستاوردها و تجربيات ايشان در زمينه “مصالح و فناوری‌های نوين ساخت سدها” قرار گرفتند.

شایان ذکر است کمیته ملی سدهای بزرگ ایران همواره جزء اعضای فعال و تأثیرگذار کمیسیون بین‌المللی سدهاي بزرگ و باشگاه كشورهاي آسيا – اقيانوسيه اين کمیسیون بوده است و نمایندگان ایران همواره در ادوار مختلف حضور مستمر و پررنگي در رويدادهاي کمیسیون بین‌المللی داشته‌اند. ايران هم‌اكنون رياست اين باشگاه را برای یک دوره سه ساله تا سال 2022 در اختيار دارد.

این رویداد بین‌المللی با حمایت دانشگاه شهید بهشتی و در بستر مجازی و برخط وبینارهای این دانشگاه برگزار گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.